House Flipper 2 İncelemesi
  1. Anasayfa
  2. İnceleme

House Flipper 2 İncelemesi

House Flipper 2; bağımlılık yaratan oynanış, çarpıcı görselliği ve tatmin edici mekaniklerin keyifli bir karışımı gibi hissettirmeyi başarıyor.

0

House Flipper 2 İnceleme: Terapi tadında bir oynanış

House Flipper 2; bağımlılık yaratan oynanış, çarpıcı görselliği ve tatmin edici mekaniklerin keyifli bir karışımı gibi hissettirmeyi başarıyor. Bilgisayarımın bazı noktalarda inanılmaz zorlanmasına sebep olsa bile oyunu oynamaya devam etmek için tüm bilgisayarın alevler içinde kalmasına seve seve izin verebilirdim. Oyun bence o kadar eğlenceli. Tabii türü seviyorsanız. Sevmiyorsanız, işler sizin için bir tık daha zevksiz görünebilir diye tahmin ediyorum.

House Flipper 2 oyununun ana fikri hiç vakit kaybetmeden gözler önüne seriliyor. Genç, girişimci bir ev çeviricisiniz ve yakındaki bir arkadaşınızın yardımıyla kendinize bir isim oluştururken ailenizin evinde yaşıyorsunuz. Oyuncuların üstesinden geldiği ilk bir avuç iş, her müşteri için mükemmel bir ev yaratmak üzere temizlik, boyama, dekorasyon, inşa etme ve satma gibi çeşitli mekanikleri tanıtıyor. Böylece oyunun temellerini hızlıca öğreniyorsunuz.

Birkaç test çalışmasından sonra oyuncular, iğrenç durumdaki mülkleri satın alma ve makul bir teklifle ilk alıcı için onları pahalı projelere dönüştürme fırsatına sahip olabiliyorlar. Dünya kendisini tamamen açtığı zaman oyunun en sevdiğim kısmı bu oldu. Bilerek en korkunç durumdaki projeleri seçtim, altında ne olabileceğini görmek için yerdeki çöpleri temizlemeye hevesliydim. Tabii ki kendinizi zorlamamak için daha kolay görünen projeleri de seçebilirsiniz.

house
house

Bağımlılık yaratan bir oynanışa sahip

House Flipper 2 içerisindeki mekanikler serinin ilk oyununa göre daha sezgisel duruyor; oyuncular seçenekler arasında geçiş yapmak için fareleriyle kontrol ettikleri bir alet tekerleği kullanıyorlar. Bu da evleri tamir etme sürecini sorunsuz ve keyifli hale getiriyor. Dekorasyon biraz daha karmaşık olabilir, ancak yapı özelleştirmeleri için “Satın Al” menüsünde nereye gideceğinizi bildiğiniz zaman, sınır tanımaz projeler gerçekleştirebiliyorsunuz.

House Flipper 2 yapıtının oyuncuların takip edebileceği karmaşık bir anlatı ağına sahip olduğunu görmek beni şaşırttı. Bunlardan ilki, ana karakterin gezginlik tutkusunu tavsiye eden ebeveynleriyle olan ilişkisi. Oyuncuya gönderilen bir dizi e-posta aracılığıyla, ev sahibi olmak isteyen oyuncunun ebeveynlerine güvenemeyeceğini ve onların, ana karakterin kendini içinde bulduğu harabe gibi, çocuklarını etkileyen sorumsuz ve ani kararlar almaya meyilli olduklarını öğreniyorlar.

Ayrıca, bazı görev hikayelerinin ne kadar gerçek olduğunu görünce şok oldum. Çeşitli müşterilerin evlerini temizlerken, birinin depresyonla mücadele ettiğini, diğerinin ise bir oda arkadaşı tarafından istismar edildiğini öğreniyorsunuz. Bu evlerde yıkılan odalar, devrilen masaların içindekiler ve pizza kutuları, gerçek insani zaaflarla parçalanmış karakterlerin hayatlarına acı verici derecede gerçek bakışlar sunuyor. Bu da oyunu mükemmel bir noktaya taşıyor bence.

Kendimi her işte kaybolmuş buldum, bu meçhul insanların hayatlarını daha iyi hale getirebilecek ya da mücadelelerini daha az ürkütücü hale getirebilecek şekilde bir yerleri onarmak için yolumdan çıktım. Bu dünyaya duygusal olarak bağlanmayı beklemiyordum, ancak House Flipper 2 içerisinde kasabalara, sakinlerine ve işinizle dokunduğunuz hayatlara aşık olmanızı sağlayan bir şey var. Böyle bir oyundan, böyle hikaye anları asla beklemiyordum.

House Flipper 2, daha iyi optimize edilmeliydi

House Flipper 2 yapıtını oynamak bağımlılık yaratan ve harika bir zaman geçirmemi sağlasa da optimizasyon problemleri birazcık canımı sıktı. Yani, Baldur’s Gate 3 oyununu sıkıntısız çalıştırabilen bir cihaz, bu oyunda sorun yaşayabiliyor, öyle söyleyeyim. PC platformunun oyuncuları için en büyük engellerden biri sistem talepleri olacaktır ve çoğu kişi oyunun takıldığını, geciktiğini veya cihazının aşırı ısındığını fark edebilir. Eğer oyun konsollarda olsaydı, ben konsolları tercih ederdim.

Umuyorum ki House Flipper 2 için PC platformuna ait birkaç optimizasyon ayarı yapılır da oyuncular yanlışlıkla bilgisayarlarını yakmadan oyunun tadını çıkarabilirler.

İlginizi Çekebilir
citydriver

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir