En İyi Simülasyon Oyunları – 2023
  1. Anasayfa
  2. Genel
Trendlerdeki Yazı

En İyi Simülasyon Oyunları – 2023

Her gün, oyun dünyası hem gerçeklik hem de oynanabilirlik açısından önemli gelişmeler kaydetmektedir.

0

Her gün, oyun dünyası hem gerçeklik hem de oynanabilirlik açısından önemli gelişmeler kaydetmektedir. Özellikle gelişen teknolojiyle birlikte simülasyon oyunları, en büyük evrimi yaşayan oyun türlerinden biri haline gelmiştir. Son yıllarda, oynanabilirlik açısından oldukça gerçekçi deneyimler sunan simülasyon oyunları, oyuncularla buluşmuştur. İşte en iyi simülasyon oyunları listemiz, etkileyici grafikleri ve oynanabilirliği ile oyuncuların gözdesi olan oyunları sizlerle paylaşıyor!

Microsoft Flight Simulator

flight

Simülasyon oyunları listemizin başında, Microsoft’un 2020 yılında oyunseverlere sunmuş olduğu Flight Simulator yer alıyor. Oyunun geliştiricisi Asobo Studio ve yayıncısı Xbox Game Studios tarafından destekleniyor.

Flight Simulator, şimdiye kadar sunulan en kapsamlı uçak simülatörü oyunlarından biridir. Oyunda hafif uçaklardan en gelişmiş uçaklara kadar birçok farklı model bulunmaktadır. Ayrıca, oyunun Dünya haritası son derece gerçekçi bir şekilde oluşturulmuştur. Oyunun keyifli yönlerinden biri, hava durumunun gerçekçi bir şekilde yansıtılmasıdır. Canlı hava durumu modunu etkinleştirdiğinizde, oyun anlık olarak değişen hava koşullarına uyum sağlamanızı gerektirir.

Flight Simulator, oynanabilirliği ve gerçekçiliği ile kısa sürede oyuncuların ilgisini çekmiş ve büyük beğeni kazanmıştır. Steam’de fiyatı 999 TL olsa da, bu yatırım yapıldığında oldukça keyifli anlar yaşanabilir.

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel i5-4460 | AMD Ryzen 3 1200İşlemci: Intel i5-8400 | AMD Ryzen 5 1500X
Ram: 8 GB RAMRam: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 770 | AMD Radeon RX 570Ekran Kartı: NVIDIA GTX 970 | AMD Radeon RX 590
Depolama: 150 GB kullanılabilir alanDepolama: 150 GB kullanılabilir alan

Euro Truck Simulator 2

ets2

Simülasyon oyunu denilince birçok oyuncunun aklına gelen yapımların başında Euro Truck Simulator 2 yer alıyor. SCS Software tarafından geliştirilen oyun 2012 yılında piyasaya çıkmasına rağmen günümüzde hala popülerliğini korumayı başarıyor. Bunun yanı sıra yapımcılar tarafından yayınlanan yeni DLC’ler ile oyuncuların oyuna olan ilgilerinin düşmemesi sağlanıyor.

Euro Truck Simulator 2, temel olarak tırlarla Avrupa kıtasında yük taşıdığınız bir tır simülasyonu oyunu. Oyunun ilk zamanlarında şirketlere bağlı tırlarla yük taşıyorsunuz. Zamanla kendi tırınızı alabiliyor hatta kendi lojistik şirketinizi oluşturabiliyorsunuz.

Oyun 2012 yılında çıkmasına rağmen grafikleri günümüz için gayet yeterli diyebiliriz. Çünkü neredeyse her yıl ıoyuna yeni bir DLC oyuna ekleniyor. Her yeni DLC ile yeni bir harita daha aktif hale geliyor. Hatta son çıkan “Road to The Black Sea” DLC’si ile birlikte Türkiye’nin de bir kısmı oyuna eklendi.

Oyunun çok sevilmesinin bir sebebi de online modu. Harici çok oyunculu mod bulunduran ETS2 arkadaşlarınızla birlikte bu simülasyonun tadını çıkarmanıza yardımcı oluyor. Son olarak oyun, fiyatıyla da oyuncuları memnun ediyor diyebiliriz. Çünkü Euro Truck Simulator 2, Steam’de 300 TL fiyatıyla satılmaktadır.

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Dual core CPU 2.4 GHzİşlemci: Quad core CPU 3.0 GHz
Ram: 4 GB RAMRam: 6 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce GTS 450-class (Intel HD 4000)Ekran Kartı: GeForce GTX 760-class (2 GB)
Depolama: 5 GB kullanılabilir alanDepolama : 5 GB kullanılabilir alan

Football Manager 2024

fm24

Simülasyon oyunları öneri listemizi bir futbol simülasyon oyunuyla devam ettiriyoruz. Futbol simülasyon oyunları, oyun sektöründe belki de daha az yaygın olsa da, Football Manager serisi bu boşluğu başarıyla dolduruyor. Bu sayede futbol simülasyonuna ilgi duyan oyuncular, Football Manager serisi ile kapsamlı bir menajerlik deneyimi yaşayabiliyorlar.

Yeni çıkan Football Manager 2024, geniş bir veritabanıyla oyunculara sunuluyor. Bu da oyun içindeki futbolcu ve personel sayısının oldukça yüksek olduğu anlamına geliyor. Oyuncular, geniş veritabanı sayesinde istedikleri takımı seçip menajerlik kariyerlerine başlayabilirler. Ayrıca yüksek oyuncu sayısı, oyuncuların oyunu uzun süre boyunca sıkılmadan oynayabilme avantajını sunuyor.

Oyunun grafik kalitesi, kabul edilebilir bir seviyededir. Hem 2D hem de 3D maç modlarına sahip olan oyun, genel olarak kullanıcıları memnun etmektedir. Ancak 3D maç modunun daha fazla geliştirilmesi gerekebilir. Oyun, görsel etkileşime fazla odaklanmasa da, günümüz standartlarında daha yüksek kalitede grafiklere sahip olabilirdi.

Son olarak, oyunun en olumsuz tarafı, fiyatıdır. Football Manager serisinin en ünlü futbol simülasyon serisi olduğunu belirtmiştik. Bu nedenle geliştiriciler, oyunlarını rekabetin dışında bir fiyatla sunabilme özgürlüğüne sahiptirler. Bu da Football Manager 2024’ün Steam’de 899 TL gibi yüksek bir fiyatla sunulmasına yol açmaktadır.

Minimum Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core 2 veya AMD Athlon 64
Ram: 4 GB RAM
Ekran Kartı: Intel GMA X4500, NVIDIA GeForece 9600M GT, AMD/ATI Mobility Raedon HD 3650
Depolama: 7 GB kullanılabilir alan

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir