Farming Simulator 25 Çıkış Tarihi Açıklandı
  1. Anasayfa
  2. Genel

Farming Simulator 25 Çıkış Tarihi Açıklandı

0

Farming Simulator 25 tanıtıldı. 12 Kasım 2024‘te PC, MAC, PlayStation 5 ve Xbox Series X|S konsolları için yayınlanacak. Yıllardır beklenen arazi deformasyonu da nihayet geliyor!

Giants SoftwareFarming Simulator 25 için hem CGI Trailer videosunu yayınladı hem de ön siparişe açarak ilk ekran görüntülerini paylaştı. Pirinç yetiştiriciliğinin dahil edildiği yeni simülasyon oyununda tarlaları artık su ile doldurabiliyoruz. Sulu tarım sayesinde yeni mekanikler görebileceğiz.

GIANTS Engine 10 ile ise fizik kuralları ve grafiklerin geliştirildiği vurgulanıyor. Uzak mesafelerde sis, geliştirilmiş gölgeler, dinamik hava efektleri ve zemin deformasyonu ile çok daha fazlası bizleri bekliyor.

Türkçe dil desteği devam ediyor.

farming simulator 25 cgi trailer screen 10

Daha fazlasını 6-7 Temmuz’da FarmCon 2024‘te tanıtacaklar. Öncesinde oynanış tanıtım videosu da gelebilir. Ancak zemin deformasyonu yayınlanan ekran görüntülerinde görünmüyor. Bu nedenle belirli arazilerde bu özellik aktif edilebilir fakat nasıl çalıştığını şimdilik bilmiyoruz. Peyzaj modunda zaten araziyi deforme edip çiftliğimiz için uygun arazi şekilleri yaratabiliyorduk. Şu an tarlalarda sürerken veya sulu tarım sırasında ezilmeler olacak mı? Veya artık gerçek zamanlı olarak oynanış sırasında bir kepçe ile toprak zemini kazıp toprak alabilecek miyiz?

Yeni ekinlerde artık 2 farklı pirinç türünü yetiştirebiliyoruz. Ispanak da eklenmiş. Hayvanlarda ise şimdilik sadece öküzleri görebildik. Asya haritasında bunlar olacak. Avrupa ve Amerika haritaları da yenilenmiş ve geliştirilmiş olarak gelecekler orada da pirinç yetiştirilecek. Üretim zincirinde yeni ürünlerin yanı sıra yeni inşa görevleri de yer alacak. FS 25’in aşamalı ve çeşitli malzeme ihtiyaçları olan inşaat görevlerinin FS 22 için çıkan DLC’lerden sonra direkt oyun içerisinde ve yenilenmiş olarak yer almasını bekliyoruz.

farming simulator 25 cgi trailer screen 11

Farming Simulator 25’te Case IH, CLAAS, Fendt, John Deere, Kubota, Massey Ferguson, New Holland, Valtra gibi 150’den fazla küresel marka ile 400’ün üzerinde gerçekçi makineler, ekipmanlar sayesinde tarım, ormancılık ve hayvancılıkla uğraşabileceğiz. Hem tek oyunculu hem de çoklu oyunculu oynayabiliyoruz. Multiplayer tarafta ne gibi yenilikler olacak şimdilik bilinmiyor.

CGI Trailer videosunda FS 22 ile başlayan çiftçi baba-kız hikayesi devam ediyor. Bu kez yeni tarım yöntemleri öğrenmek üzere Uzakdoğu Asya’ya gidiyorlar ve orada sulu tarım ile yapılan pirinç yetiştiriciliğini öğreniyorlar. Kendi memleketlerindeki çiftliğe geri döndüklerinde pirinç yetiştirmeye başlıyorlar.

Hatta bu videodaki detaylara geldiğimizde motorsikletler de var. Fotoğraf modu eklenecek gibi duruyor. Çok fazla yağmur ve ıslaklık gördüğümüz için zaten yeni hava durumu efektleri geliyor. Bununla ilgili shaderlarda yüksek ihtimalle yenilikler yapıldı. Sudan geçtiğimizde sıçratma ve dalgalanma efekti de bekleniyor. Hatta garaj sahnesinde pirinç pişirdiklerinde bunu tadabiliyorlar bu da yeme-içme gibi bir mekanik gelecek mi diye sorduruyor. Öte yandan yine tavuğa odaklanan sahnede yine de üretim zincirinin bir parçası olarak et üretim tesisi de kurabileceğiz.

Ekran görüntüleri FS 22’nin iyileştirilmiş hali olarak gelebilir çünkü materyal sistemleri zaten çok iyidi ve burada yeni iyileştirmeler ekleniyor. Bazı ekipman veya model detayları artırılmış. Ancak zemin dokusuna şimdi baktığınızda aynı kaplamaları görüyorsunuz. Fakat bitki örtüsü yeni görsel efektler sayesinde daha iyi duruyor.

MacDon Pack ise ön sipariş verenlere hediye ediliyor.

New Holland CR11 Gold Edition biçerdöveri ise ön siparişle satın alanlara hediye edilecek.

PC&MAC için resmi web sitesinden de siparişe verebilirsiniz.

PlayStation 5‘te 1.499 TL’den ön siparişe açıldı. Year 1 Bundle ise 2.249 TL

Xbox Series X|S konsolları için Türkiye’de çok ucuza ön siparişe açıldı. Standart sürüm 162,50 TL olurken Year 1 Bundle 2800 TL’den satılıyor.(İlk açıldığında 240 TL’den satılıyordu).

Microsoft Store‘da Windows 10 ve 11 için standart sürümü 135 TL’den alırken Year 1 Bundle ise 213,75 TL’den satılıyor. Binlerce kişi bu yöntem ile ucuza satın almayı başardı. Maalesef Year 1 Bundle fiyatı 27 Haziran 16:00 itibariyle 2,650 TL yapıldı.

Son Dakika! 27 Haziran 17:00 itibariyle Microsoft Store ve Xbox fiyatları yükseltildi. Standart sürüm 1750 TL, Year 1 Bundle ise 2650 TL’den satılmaya devam edecek. 2 gün boyunca çok ucuzdan aldırmışl oldular. Şu an direkt global satış fiyatının Türk Lirası karşılığından satıyorlar.

Epic Games Store’da standart sürüm 700 TL’de ön siparişe açıldı. Buraya tıklayın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir