ETS 2’nin İlk Elektrikli Çekicisi Renault Trucks E-Tech T Çıktı!
  1. Anasayfa
  2. Euro Truck Simulator 2

ETS 2’nin İlk Elektrikli Çekicisi Renault Trucks E-Tech T Çıktı!

0

ETS 2’nin İlk Elektrikli Çekicisi Renault Trucks E-Tech T Çıktı!

SCS Software ve Renault Trucks’ın yakın iş birliği sayesinde Euro Truck Simulator 2‘nin ilk elektrikli çekicisi Renault Trucks E-Tech T güncelleme ile sunuldu. Merakla beklenen elektrikli çekiciyi ücretsiz yükleyebiliyorsunuz.

SCS ile birlikte Fransa, Lyon’daki fabrikada 9 Nisan akşamı özel bir yayınla hem gerçek araç için yapılan LumiLor teknolojili boyamaya sahip Diamond Echo tasarımı hem de ETS 2’deki oyun içi versiyonu tanıtılmıştı. 2023’ün Sonbahar aylarında seçili influencerlar arasında bir tasarım yarışması düzenlenmişti. Renault Trucks E-Tech T için çığır açan boya tasarımında herhangi bir yüzeydeki renk katmanlarının küçük elektrik darbeleriyle aydınlatılmasını sağlayan son teknoloji bir yöntem olan LumiLor teknolojisi ilk kez bir çekicide uygulanıyor. SCS ise topluluğun katıldığı bir oylama ile Diamond Echo ve Lightinin Bolt tasarımları arasından Diamond Echo’yu seçti. Ardından E-Tech T çekicisi boyanmak üzere Dresden yakınlarındaki LumiLor laboratuvarlarına gönderildi.

9 Nisan akşamı ise Renault Trucks’ın Lyon’daki genel merkezinde özel bir yayın ile gerçek araçta uygulanan bu harika Diamond Echo tasarımı tanıtıldı. Bunun öncesinde zaten ETS 2’deki Renault Trucks galerileri önünde mavi örtünün altında sergilenmeye başlamıştı. Bu özel yayında Renault Trucks Başkanı Bruno Blin, Tasarım Direktörü Paul Daintree ve Tasarım Müdürü Vincent Froidevaux yer aldı. Tamamen elektrikli olan bu çekici için çok özel bir boyama teknolojisi olan LumiLor’un kullanılması ile harika bir tasarım ortaya çıktı.

Tanıtım videosu

Renault Trucks E-Tech T, bir saatlik bir mola sırasında DC(doğru akım) şarj cihazı kullanıldığında tek bir şarjla 500 kilometreye kadar yol almasını sağlayan güçlü 490kWh bataryalara sahip. 4×2 şaside 12 vitesli Optidriver şanzımanı ile donatılan araç kusursuz bir sürüş deneyimi sunuyor. 44 tonluk brüt kombinasyon ağırlığa(GCW) sahiptir. Batarya hücreleri Samsung SDI tarafından tedarik ediliyor. Bataryalar, alternatif akım (AC) ile 43 kW’a kadar veya doğru akım (DC) ile 250 kW’a kadar tamamen şarj edilebiliyor. Bu kamyonlar, tek şarjla 300 km’ye kadar, bir saatlik ara hızlı şarjla (250 kW) 500 km’ye kadar menzile sahip.

E-Tech T ilk aşamada ETS 2’de sadece Tek İş ekranından alınabilecek. Elektrikli araçlara geçiş gerçek dünyada olduğu gibi sanal dünyada da bazı zorluklar getiriyor. Geleneksel yakıtlı araçlar için tasarlanan petrol istasyonlarını büyük değişiklikler yapılmadan kolayca elektrikli şarj istasyonlarına dönüştüremiyorlar. Ancak SCS ekibi tüm zorluklara rağmen oyunlarında elektrifikasyonu teşvik etmeye kararlı ve daha fazla EV çekicisini entegre etmek, onları tamamen kişiselleştirilebilir, erişilebilir hale getirmek hedeflerinden biridir. Oyun geliştirmedeki karmaşıklıkların üstesinden gelebilmeleri zaman alacaktır.

Hızlı iş ekranında 300 km ile sınırlı teslimatlarda kullanabiliyorsunuz.

Ücretsiz güncellemeyi yükledikten sonra Renault Trucks E-Tech T aracı Hızlı İş ekranındaki kargo teslimatlarında görünüyor. İşler yenilendikçe karşınıza çıkacaktır.

Ek olarak Steam Atölye’de E-Tech T çekicisini satın alabilme modu da yayınlandı. Bu gibi modlarla aracı filonuza ekleyebilirsiniz. Tabii elektrikli olduğu için şarjı bittiğinde F7 ile yardım talep ederek bataryayı dolduracaksınız. Bunun için de çeşitli modlar yayınlanabilir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir